Vít Kopřiva porazil na tenisovém turnaji v Palmě de Mallorca nasazenou pětku Ignacia Buseho z Peru 7:5, 6:1 a postoupil do čtvrtfinále. Mezi osmičku nejlepších prošla i devatenáctiletá Tereza Valentová, která v Eastbourne přehrála Australanku Ajlu Tomljanovicovou 6:2, 5:7, 6:4. Sára Bejlek kvůli zranění lokte do utkání proti Zeynep Sönmezové z Turecka nenastoupila.