Nymburk v rámci klání prezentoval komisi možnosti sportovního vyžití ve městě, nejdůležitější sportoviště, ale i historické památky města a další možnosti vyžití. "Museli jsme splnit řadu kritérií, hodnotila se politika využití sportu ke zlepšování života občanů, velmi důležitým kritériem byla míra zapojení občanů do sportování, pak se hodnotila péče o sportoviště a jejich rozvoj," řekla ČTK Tomčíková.
Komisaři podle ní navštívili v Nymburku základní školy, sportoviště, zajímali se také o integraci postižených nebo o cvičení seniorů. Ročně je v této kategorii oceněno asi 30 měst v Evropě. Slavnostní předání titulu se uskuteční 6. listopadu v Bruselu.
Nymburk do podpory sportu ročně investuje asi 15 milionů korun. Ve městě se také připravuje modernizace sportovního areálu za zhruba miliardu korun, který by se měl stát olympijským centrem pro přípravu reprezentantů, ale měl by být k dispozici i veřejnosti. Areál nabídne zázemí pro fotbal, atletiku, tenis, házenou, volejbal, plážový volejbal, basketbal, sálové sporty, plavání, veslování, kanoistiku, střelbu, lední hokej, short-track a cyklistiku. Termín dokončení je konec roku 2016, náklady na vybudování areálu se mají hradit z více zdrojů.
zdroj: ČTK